gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

3. What should you look for when determining whether to believe or agree with the speaker's point of view? 1). the creative level of the speech 2). the strengt
geometry Find x and y given that the quadrilateral is a parallelogram
PLZ I NEED HELP, will give BRAINS
solve,y=5 and 3x +2y=-5
3(i). What is cataloguing? In biology​
help me please i need the answer as fast as possible
(Answer will need to be typed with the word 'and' between the first andsecond number)Three odd numbers add up to 25One of the numbers is 5Give an example of wha
Can someone please solve this for me? 199 ÷ 3 Show your work and I'll give brianliest (I know the answer i just need someone to show their work on how to get i
Will give brainliest! The principal objectives of the Populists were to _____. raise the debts of farmers limit the country’s population raise farm prices try t
Find x. Round your answer to the nearest tenth of a degree. 9 6 X