sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

What is the primary source of energy during a single maximal bench press?
According to art historians, artemisia gentileschi frequently painted heroic biblical women to
The astrolabe, an example of improved technology of the 15th and 16th centuries, had the GREATEST impact on A) literacy rates. B) building methods. C)
Factor completely 5x2 āˆ’ 5x āˆ’ 100.
The application of u.s. standards to ethical issues that are clouded by cultural differences abroad is sometimes categorized as _____.
I need help with number 3 I’m thinking it is either A. or D. plzz help
what is meant in the essential question by the phrase "land obtainment"?
Train travels 60 miles in 40 minutes what is the average speed
Mis primos desean ____ en la piscina. ganar nadar patinar
Factor completely. y2+6y+8