joy95
joy95
02-09-2019
English
contestada
What’s the answer of number 8 ?
Respuesta :
jo123jo
jo123jo
02-09-2019
C would be the answer it flows in the sentence well and makes more sense than putting any of the other answers
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Not all tiles will be used. Match each sequence to its appropriate recursively defined function. f(1)
amie has 9 cats. each cat eats 1/3 can of food each day. how many cans of food are used each day?
Jane had 275 stickers, which she gave to her friends. Each friend got five more stickers than the friend before. If the first friend got 5 stickers, how many fr
Which is the better buy? A. 1,323 ounces of topsoil for $410.13 B. 8 pounds of topsoil for $78.08
Why did the cottage industry disappear A. Not enough craftspeople could be found to do the work B. People were unwilling to work in factories C. Manufactured
What is the definition of erosion
know that it is not math but need help ASAP. Which two levels of classification are represented in an organism's scientific name? Class and kingdom Domain and
2x-15/x+9 Would be unidentified
business buying often involves long-term relationships with suppliers. How does this affect buying behavior
Which is not a major reason for the decline of feudalism A innovation in farming B the Magna Carta C the Black Plague D the crusades