Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Tish is a 15-year-old girl who believes that everyone should be his or her "own person," make his or her own decisions, and have the freedom to choose a course
What is a "central idea" of a text? Select one: A summary of what the text is about A life lesson learned from the text A big idea or moral taught by the text.
Help me ourbvpiunendqiwpjnvkqrejn
Who made the justinian mosaic
Suppose a random sample of 200 Americans is asked to disclose whether they can order a meal in a foreign language. Describe the sampling distribution of ˆp , th
Which set of side lengths will form a right triangle? 6, 8, 11 10, 24, 25 7, 24, 26 8, 15, 17
There are five stages in a recession. 1. job loss 2. falling production 3. falling demand (occurs twice) 4. peak production In which order do these stages occur
Please help! The width of a rectangle is one-fifth of its perimeter. If the length of the rectangle is 15 inches, what is its width in inches?
How do I answer que te gusta hacker?
Are you optimistic or pessimistic about the future of our planet? why