juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the choices below describe the U.S. Federal Reserve? (check all that apply) a) Orders money from the U.S. Bureau of Engraving and Printing every month.
Which is the range of the function f(x) =1/7(9)x? all real numbers all real numbers less than 0 all real numbers greater than 0 all real numbers less than or e
Write the equation 6x + 2y = 4 in slope-intercept form.
If f(x) = 5x, what is f–1(x)?
Ted has a shelf that is 75/4 inches wide.How many books can Ted arrange on the shelf if each book is 5/4 inches thick?
Straightening a joint is known as? Extension Elevation Supination Dorsiflexion
PLEASE HELP BRAINLIEST AND FIVE STARS TO CORRECT ANSWER
Geri ran in a marathon race. It took her 3 hours and 28 minutes to run 26 miles. how many minutes did it take her to run 1 mile if she ran at the same rate for
The terra-cotta figures near the qin first emperor's burial mound demonstrate the
Someone please help me... :\