Zaxx4771 Zaxx4771
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

3 cans of green beans cost $1.80. Rival bought 9 cans of green beans How much did he pay?

Respuesta :

ramagr25 ramagr25
  • 01-03-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

3 cans = $1.80

9 cans = 3*1.80 = $5.40

Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

5.4 or 5.40

Step-by-step explanation:

1.80 divided by 3 and then multiply by 9 and you will get 5.40

Answer Link

Otras preguntas

How do scientists use DNA to study the origins of humans? a. Cloning b. Examining the number of chromosomes in populations c. Looking at the genetic markers in
What symmetry does a Annelids have? Plz help
Subtract 6 1/8 - 5 3/4 Add 1/3 + 2/7
the energy conversions involved in formation of cyclones
what does latitude mean
what are centimeters,kilometers,and millimeters
Do both lemurs and humans have the trait listed at point D?
When taking a portrait of someone, professional photographers may use what to eliminate distracting backgrounds?
A valet has 34 cars to park in a rectangular array, what are tge different ways the valet could park the cars
Throughout history, people have had different points of view on the nature of government. Statement I: "Those who are strong enough to seize political power h