donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

I need help please! I would really appreciate it :D
Sam está remando en un bote lejos de un muelle. El gráfico muestra la relación entre el tiempo y la distancia de Sam desde el muelle. Evalúe la función para una
WILL GIVE BRAINLIEST find the value of x
explain how a roller coaster functions using gravity and momentum. Why does it not need an engine or a motor to speed it up and slow it down?
IS MY POEM OKAY FOR HOW I FEEL ABOUT THE PADEMIC? Mask over our faces Sickness spreading Family’s getting sick Stressing out losing hope Still I rise Lost of pr
I will never do it convert into passive
Use the parabola tool to graph the function f(x)=−1/4(x−2)^2+4
Which of the following created more free time for the americans? A) installment buying B) radio C) telephones D) labor saving devices
CAN SOMEONE HELP ME WITH THIS PLEASE AND THANK YOU
What is another name for a republic?