2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

What are the strengths and weakness of gel electrophoresis ?
......................................
find the area of a circle that has the diameter of 2 feet. ( use 3.14 for pi)
How many degrees are in 25π18?
Examples of ________, which is hosted on a web site, include e-mail, word processing, tax preparation, and game programs.
What challenges does diversity pose to nationalism?
PLS HELP FAST FOR 50 POINTS AND BRAINIEST what events led to the revolutionary war? What are some differences between the United States government and the Canad
Read Article B. In the early days of arctic exploration, dogsled was often the only way to travel. The ice, snow, and extremely cold weather made using other an
What is the third a d final claim the author makes to support the argument about national service?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!HELP!!!!!!!!!!!!!!! Find the slope of the line.