js263637 js263637
  • 04-10-2018
  • Chemistry
contestada

You bought a magazine for $5 and four erasers. You spent a total of $25. How much did each eraser cost?

Respuesta :

theylovejazzey
theylovejazzey theylovejazzey
  • 04-10-2018
Each eraser costs $5
Answer Link

Otras preguntas

Square root of 8464 eliminating possibilities
A heater with an effective resistance of 4.8 ohms is connected to 240.0 volts if it operated approximately 25% of the time and electricity costs $0.10 per kWh w
11 billion in scientific notation
Square root of 8464 eliminating possibilities
Describe the rock cycle and include its constructive and destructive process. please help
I'm havingn trouble in math. What's 3/4 - 2/5 in fraction form?
A wave's frequency is 2Hz and its wavelength is 4 m. What is the wave's speed?
Which of the following describes Tammany Hall?
Suppose a person has a small intestine that has fewer villi than normal. Would the person most likely be overweight or underweight? Why? (A villi absorbs nutri
Which one of the following sentences uses the comma or commas correctly? A. Giving it their best none of the swimmers broke, John Gore’s, record. B. Johnson