SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

One night a theater sold 186 movie tickets. an adults ticket cost $14, and a childs costs $10. in all, $2148 was taken in. How many of each kind of ticket were
PLEASE HELP PLEASE FJFJEDDJE
Find the equation of the line that has slope, m = 0, and passes through the point (4, −3). A) y = 4 B) x = 4 C) y = −3 D) x = −3
PLEASE HELP!!on a piece of paper graph f(x)=2•(3)^x.Then determine which answer choice matches the graph you drew.
HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!! ASAP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Solve the inequality. Graph the solution. q - _ 8 ≥ −1
Help?? Please and thank you.
3(2d-4)-4d<2d+4solve the inequality
A zoologist tagged and released 300 fish into a lake. A few days later, 52 fish were taken at random locations from the lake and 3 of them were found to be tagg
A substance is followed by the symbol (l) in a chemical equation. What does the symbol represent? A. The substance has the least molecules in the equation. B.
What is (5y+6)-(2y-3)