zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

The area of a tiled kitchen floor is represented by the expression 4x2 + 24x + 27, where x represents the length of a single tile. The length, l, of the floor i
Martin uses 5/8 of a gallon of paint to cover 4/5 of a wall. What is the unit rate at which Martin paints in walls per gallon? a.1/2 wall per gallonB)32/25 wall
A cube has dimensions of 5.5 cm, 3.0 cm, and 2.0 cm. What is its volume?
warming climate 12,000 to 10,000 years ago impact the paleo indians living in the americans at the time
Which of the following methods can be used to remove water from a mixture of sand and water? A. Centrifuge B. Filtration C. Floatation D. Magnetism
What did the War Powers Resolution of 1973 do?
Choose the equation of the vertical line passing through the point 1,-1
What does henry david thoreau believe a person's obligation is to unjust laws and the "evils" of the world? a.not to feel bad about participating in some of the
Similar to short stories and novels, plays also have a definite ____________, with an exposition, setting, conflict, rising action, climax, and conclusion.
can someone help me pls