Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

What are the 4 factors that affect the dissolving of a gas
All of the following were effects of World War I that led to World War II except __________. A. the Treaty of Versailles B. an economic depression C. the creati
Why did president johnson commit more troops to fight on the ground in vietnam?
Can long-legged lizards travel to greater distance than short legged lizards?
How many cubic feet of soil can be carried in a truck with a bed which measures 16 feet long by 7 feet wide by 6 feet deep?
Darren wants to attend a college that costs $15,000 per year. His parents have enough money saved to pay for 45% of his costs for two years. How much money have
describe how authors use ellipsis in their writing
The cells of the nervous system that form the blood-brain barrier that keeps certain substances from gaining access to the brain are called:
I need help answering this
Draw the fischer projections of the four aldotetroses. draw the d sugar on the left and its l isomer directly to the right of it. switch between an aldose and a