jackiew2298 jackiew2298
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

At a school bookstore, a ballpoint pen costs $0.28 and a notepad costs $0.23. What could you buy and to spend exactly $0.74?

Respuesta :

jameekanophia
jameekanophia jameekanophia
  • 02-09-2021
u could buy two notebooks and one ballpoint pen
Answer Link

Otras preguntas

Josie is ordering pizzas for the class trip. There are 14 people in Josie's class. She wants to buy enough pizzas so that each person could have 2/6 of a pizz
What happens as a result of insertion
Amanda's jewelry box is in the shape of a cube that has 6- inch edges what is the volume of Amanda's jewelry box
HELP!!!!!! Which verb form agrees with the subject and correctly completes the sentence? Peanut plants __________ thousands of acres in the American South. A.
What is the solution to this awnser 6x+2y=-26
Caitlin has 4 3/4 pounds of clay she uses 1 1/10 pounds to make a cup and another 2pounds to make a jar how many pounds are left write an equation
Trent, Linda, and Pam will work together to paint a poster that is 4feet long. Each student will paint an equal length of the poster. How many feet of the poste
how do u say go sit down in creole
Josie is ordering pizzas for the class trip. There are 14 people in Josie's class. She wants to buy enough pizzas so that each person could have 2/6 of a pizz
area of rectangle length 10 and 8 width 6 and 2