widdapancake widdapancake
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

(2x + 3) •x • (4x + 1)

Respuesta :

heribertomartip7h4o8 heribertomartip7h4o8
  • 02-04-2020

Answer:

If your trying to simplify then your answer would be [tex]8x^{3} + 14x^{2} +3x[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

pls can u help me with this question​
Which of the following uses active voice? A - Alison gave the doctor all their medical records. B - The last cookie was eaten by my baby sister. C - The
12w-27=-34+14w whats the answer
A 6-yard piece of ribbon costs $36.72. What is the price per foot?
Please help me out please
Si Teresa no viene pronto, nosotros (tener) que ir sin ella. Si tú no (trabajar) hoy, vámonos al cine. B. Situaciones hipotéticas sobre eventos improbables Si C
which of the following is not equal to cos(-576) A.cos 216 B. -cos(-36) C. sin 126 d. -sin 54 e. cos 144
3 tons of compost cost $8,280.00. What is the price per pound?
Which battle was not part of the Pacific campaign? A.Battle of Midway B.Pearl Harbor C.Battle of Leningrad D.Battle of Guadalcanal Please help i can'
One aspect of the Soviet unions foreign policy following world war 2 was to