cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A file that is 256 megabytes is being downloaded. If the download is 18.6% complete, how many megabytes have been downloaded? Round your answer to the nearest t
How can littering negatively/impact the environment?
True or False: Every Student's t-distribution with n < N, n the number in the sample and N the number in the population, will be less peaked and have thinne
What is the slope of the line below
Please help on this one!
A six-sided number cube labeled 1 through 6 is rolled 600 times. An odd number is rolled 272 times. Compare the experimental probability of rolling an odd numbe
Which of the following pieces of evidence would best support an argument in favor of healthy school lunch options? (10 points) a)A survey of students' favo
(tco 5) what does your borrowing status indicate?
John needs to make a scale drawing of his school building for art class. If the building is 256.25 meters long, and John scales it down using a ratio of 25 mete
A ball thrown with 50N of force accelerates at 25 m/s2.  What is the mass of the ball?